Visam ir sava vieta.
Plastmasas trauki būtu jāliek augšējā plauktā. Tur karstums nav tik liels kā apakšējā plaukta nodalījumā. Tādējādi plastmasas lāpstiņas nepaliks līkas un greizas un nezaudēs krāsu. Nemēģiniet par visām varītēm aizpildīt ikkatru brīvo starpu – galda piederumi, vāciņi un visi pārējie kaitinošie sīkumi ir jāliek galda piederumu grozā, un drošības nolūkos naži un dakšas, protams, būtu jānovieto ar asmeņiem uz leju. Bet ņemiet vērā, ka tie būs tīrāki, ja tos tomēr atstāsiet otrādi. Krūzes, pudeles un bļodas jāievieto apakšējā plauktā.
Koka piederumiem te vietas nav.
Koka griešanas dēļi, karotes vai galda piederumi ir jāskalo un jāmazgā ar rokām. Kokmateriāli var piebriest vai savērpties, kad tie kļūst slapji vai mitri. Trauku mazgājamās mašīnas augstajā temperatūrā var rasties plaisas, kur var savairoties baktērijas. Koka rokturi var arī vienkārši nokrist, kad līmviela nonāk spiediena ietekmē un izšķīst.
Der zināt:
Koka griešanas dēļus vislabāk ir tīrīt ar citronu! Izmēģiniet: pārgrieziet citronu uz pusēm, ierīvējiet visu griešanas dēli ar vienu citrona pusi un pēc tam dāsni apberiet dēli ar rupjo sāli. Ļaujiet sālim iedarboties 10 minūtes, pēc tam ierīvējiet dēli ar otru citrona pusi un noskalojiet ar ūdeni.
Sudrabs – trauku mazgājamā mašīnā? Varbūt!
Trauku mazgājamā mašīna droši vien nav labākais veids, kā tīrīt ģimenes sudrablietas. Sudrabs var burtiski nomazgāties nost, un var sākt parādīties neglīti, melni traipi… ja vien sudraba prove nav 925 – tad sudrablietas var droši mazgāt trauku mazgājamā mašīnā. Ja vēlaties vēl vairāk drošības, izmantojiet sudraba galda piederumiem paredzētu trauku mazgājamās mašīnas tvertni.
Der zināt:
Sudraba mirdzumu var atgūt ar cepamo pulveri vai – kāds pārsteigums! – ar karstu ūdeni, kurā vārīti kartupeļi. Tieši tā. Lai likvidētu melnos plankumus no sudraba piederumiem, notīriet tos ar zobu pastu.
Pasargājiet katlus un pannas.
Daudzas pannas mūsdienās var droši mazgāt trauku mazgājamā mašīnā. Tomēr daži katli un pannas ar pretpiedeguma pārklājumu var sākt zaudēt savas pretpiedeguma īpašības, jo trauku mazgājamā mašīna īpašo pārklājumu var sabojāt. Katlus bez pretpiedeguma pārklājuma, protams, var droši mazgāt trauku mazgājamā mašīnā.
Der zināt:
Pannu no grūti notīrāma piedeguma var atbrīvot ar siltu etiķi vai karstu sālsūdeni. Pašam nepadevīgākajam piedegumam var izmantot arī veco labo cepamo pulveri.
Asa problēma – naži.
Asus virtuves nažus, un īpaši augstas kvalitātes galda nažus, nevajadzētu mazgāt trauku mazgājamā mašīnā – tos labāk tīrīt ar rokām. Trauku mazgājamā mašīnā sāls dēļ tie kļūs neasi. Ja tiem ir koka rokturi, tie verdošajā ūdenī var kļūt vaļīgi.
Der zināt:
Neatstājiet nažus mazgāšanas ūdenī. Mazgājiet tos atsevišķi remdenā ūdenī un pēc tam rūpīgi nosusiniet.
Plastmasa – parasti droši liekama trauku mazgājamā mašīnā.
Plastmasas uzglabāšanas burkas parasti var mazgāt trauku mazgājamā mašīnā bez nekādām problēmām. Vairumam plastmasas trauku apakšā ir marķējums, kas norāda, vai tos var vai nevar mazgāt trauku mazgājamā mašīnā. Daži piederumi, ko nedrīkst mazgāt trauku mazgājamā mašīnā, var izdalīt bīstamus piesārņotājus, kad tos mazgā ļoti karstā ūdenī. Starp citu, ar Bosch tehnoloģiju Zeolith® plastmasas traukus varēsiet aprūpēt vēl labāk – tā lieliski nožāvē plastmasas piederumus, salīdzinot ar parastām trauku mazgājamām mašīnām.
Der zināt:
Vai jums ir kādi uzglabāšanas trauki, kam ir pabalējusi krāsa? Novietojiet tos ārā saulē un izbaliniet bez maksas.
Noteikumi par zeltu.
Vecmammas iecienītie porcelāna trauki droši vien tika izgatavoti, pirms kāds vispār bija aizdomājies par tādām trauku mazgājamām mašīnām, tādēļ tie var neizturēt augsto temperatūru. Skaistās, rotātās tasītes zelta maliņa var pazust, bet krāšņais mantotais šķīvis var saplīst. Pat ar jauniem, ļoti dārgiem porcelāna piederumiem ir jārīkojas ļoti rūpīgi. Kaut arī tos var mazgāt trauku mazgājamā mašīnā, tie bieži vien nav īsti piemēroti tik augstai temperatūrai.
Der zināt:
Apdrukas un zeltījums uz porcelāna izstrādājumiem ir jātīra ļoti uzmanīgi, izvairoties no abrazīviem līdzekļiem un cietiem sūkļiem.
Glāzes? Jā, tās var!
Teorētiski glāzes var mazgāt trauku mazgājamā mašīnā. Tomēr matēta stikla vai apdrukātas glāzes trauku mazgājamā mašīna varētu sabojāt. Galvenais atcerēties, ka glāzes, un jo īpaši trauslas vīna un šampanieša glāzes, mašīnā nedrīkst novietot citu citai pārāk tuvu. Starp citu, Bosch piedāvā trauku mazgājamās mašīnas ar inovatīvu risinājumu glāžu aizsardzībai.
Der zināt:
Glāzes pirms ievietošanas trauku mazgājamā mašīnā vienmēr jāizskalo ar rokām. Matēta stikla glāžu tīrīšanu atvieglos mazliet etiķa vai citronskābes karstā ūdenī.