Vai kādreiz aizdomājaties par to, kā gatavosim ēdienu pēc 10 gadiem? Virtuvē gadu gaitā ir ieviesti dažādi jaunumi. Reiz slēptā telpa tagad atrodas mūsu māju centrā. Ēdiena gatavošana no ikdienas mājasdarba ir kļuvusi par svinībām – daži to dēvētu pat par galveno pasākumu vakariņu ballītēs. Virtuves ir arī dizaineru un arhitektu mīļākā telpa un vieta, kur izmēģināt jaunus rīkus. Kuras tendences rosinās turpmāku šīs telpas attīstību? Lasiet tālāk, lai atklātu mūsu četras galvenās prognozes.
Tendences, kas virtuvei piešķirs jaunu odziņu
Kuras idejas būs šo izmaiņu pamatā? Nākotnes virtuve būs daudzfunkcionāla, savienota, autonoma un zaļa. Piedāvājam ieskatu visu šo būtisko tendenču aizkulisēs.
1. tendence: virtuve kā dzīvojamā telpa
Nākotnes virtuve būs ļoti daudzfunkcionāla telpa, kas neaprobežosies tikai ar ēdiena gatavošanu. Jau šodien virtuve bieži tiek dēvēta par “jauno dzīvojamo istabu”. Tā ir nevis vienkārši funkcionāla telpa, bet gan vieta, kur cilvēki vēlas uzturēties, atpūsties un patīkami pavadīt laiku – kā agrāk citās mājokļa vietās. Jaunās virtuves patiesi ir mājokļa “sirds”, un tās lieliski apvieno dažādas funkcijas.
2. tendence: savienota virtuve
Dzīvei kļūstot arvien vairāk savienotai un balstītai uz datiem, tādas kļūs arī mūsu virtuves. Mēs jau tagad izmantojam mobilās ierīces, lai savās ikdienas gaitās kādā brīdī ātri pārbaudītu ledusskapja saturu vai iestatītu veļas mazgāšanas taimerus. Arvien vairāk ierīču tiks aprīkotas ar viedām iespējām un savienotas ar lietu internetu. Iztēlojieties viedu darba virsmu, kas atpazīst priekšmetus un lietotājus un pat parāda informāciju par uzturvērtību, vai plīts virsmu, kas ne vien uzsilda pannu, bet arī sniedz informāciju par precīzu gatavošanas ilgumu un sastāvdaļu daudzumu.
3. tendence: autonoma virtuve
Nākotnes virtuve ne vien sniegs atbalstu gatavošanā, bet pat, iespējams, spēs pati pagatavot sarežģītus ēdienus. Piemēram, robotikas risinājumu izstrādātājs Moley izmanto cilvēku kustību ierakstus, ko atveido robotiskas plaukstas un rokas, kurām pilnvērtīgi kustas visas locītavas. Moley jau tagad ir veiksmīgi atdarinājis šefpavāra gatavošanas prasmes. Turklāt, izmantojot 3D tehnoloģiju, ir “izdrukāti” sarežģīti makaronu ēdieni un kūkas, izspiežot mīklu vai šokolādi. Autonomas virtuves būs arī ieprogrammētas veikt vienkāršus mājas darbus, piemēram, nomazgāt traukus, kad izejam no telpas.
4. tendence: zaļa virtuve
Virtuves ir kļuvušas zaļākas, un šī tendence turpināsies arī nākotnē. Ilgtspējīgas iekārtas jau tagad ir būtiski samazinājušas ūdens un enerģijas patēriņu. Nākotnes virtuves varētu ietvert telpu hidroponikas sistēmas, kas ļaus audzēt svaigus zaļumus un garšaugus visu gadu. Turklāt mēs drīzumā varētu ieraudzīt apbrīnojamus un ilgtspējīgus materiālus darba virsmām, piemēram, PaperStone, kurā apvienotas pārstrādātas papīra šķiedras ar sveķiem, kas nav iegūti no naftas. Kopumā pieaugs ilgtspējība gan iekārtās, gan arī pārtikā, jo mēs izmantosim vairāk vietēju un sezonālu sastāvdaļu.
Atklājiet nākotnes iespējas ar Bosch.
Mūsdienu iekārtas jau tagad ir zaļākas, savienotākas un pat sociālākas nekā jebkad agrāk. Bosch palīdz īstenot savienotas virtuves vīziju ar viedā mājokļa tehnoloģijām, piemēram, Bosch Mykie un Home Connect. Bosch Mykie jeb “mans virtuves rūķītis” (“my kitchen elf”) klausās, atbild uz jautājumiem un projicē informāciju un receptes ekrānā. Bosch ir arī veltījis lielas pūles, lai dotu nākamajām paaudzēm ilgtspējīgāku nākotni, ar tādiem risinājumiem kā ActiveWater nodrošinot efektīvākas un videi draudzīgākas sadzīves iekārtas.